6 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację jesienią

Chorwacja oferuje turystom wiele atrakcji nie tylko latem, warto też odwiedzić Chorwację jesienią.

Przedstawiamy 6 powodów dla których warto odwiedzić Chorwację również jesienią:

  1. Degustacja młodego wina

02_foto_01

 

Każdej jesieni mieszkańcy Slavonii i nie tylko świętują zakończenie zbiorów festynem podczas, którego można spróbować doskonałych win, skosztować lokalnej kuchni oraz posłuchać muzyki ludowej.  Święto wina to doskonała okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami.

      2. Podziwianie kolorów jesieni

Jesień w Plitvicach Źródło: 123RF Stock Photos, odwiedzić Chorwację jesienią
Jesień w Plitvicach
Źródło: 123RF Stock Photos

Chorwacja po sezonie wakacyjnym przywdziewa kolory jesieni i kusi swoimi pięknymi widokami. Szczególnie wart uwagi jest Park Narodowy Jezior Plitvickich, który jest prawdziwym skarbem, gdzie można podziwiać 16 jezior różnej wielkości połączonych wodospadami i kaskadami. Piękno przyrody połączone z jesienna ferią barw tworzy niesamowity pejzaż, który trzeba odwiedzić każdą porą roku!

     3. Degustacja świeżych trufli

Zbiory trufli Istria Źródło: IstraNova Travel Agency
Zbiory trufli Istria
Źródło: IstraNova Travel Agency

Warto do Chorwacji udać się jesienią chociażby na zbiory trufli czarnych i białych, występujących na Półwyspie Istria. To wyśmienite i bardzo drogie grzyby, których najwięcej rośnie w słynnym lesie w Motovun, w środkowej części półwyspu. Zbiera się je przy pomocy wytresowanych psów.

    4. Puste szlaki turystyczne jednym z powodów aby odwiedzić Chorwację jesienią

Jesień to idealna pora na piesze wędrówki i eksplorację Chorwacji. Pustki na szlakach i temperatury sprzyjające spacerom powodują, że warto zaplanować sobie wyjazd chociażby na kilka dni. Chorwacja ma do zaproponowania ponad 150 km turystycznych tras w górach i nie tylko. Trasy te wiodą przez rezerwaty ale również nieopodal zabytków przyrody i architektury, których w Chorwacji jest bardzo dużo.

    5. Zbiory mandarynek w Dolinie Neretvy

Pola mandarynkowe Delta Neretvy Źródło: Croatia.hr, odwiedzić Chorwację jesienią
Pola mandarynkowe Delta Neretvy
Źródło: Croatia.hr

Aby uzupełnić niedobory Witaminy C warto udać się na Południe Dalmacji, w rejony ujścia rzeki Neretvy do Adriatyku. Rośnie tam ponad milion drzew mandarynkowych. turyści również mogą pomagać mieszkańcom podczas zbiorów. Zbieracze zabierają chętnych na plantacje łodziami pływając po odnogach Neretvy.

   6. Niskie ceny i odpoczynek od zgiełku turystów

Jesienią jest w Chorwacji ani za gorąco ani za zimno. Nadmorskie kurorty pustoszeją, ceny za noclegi i w sklepach spadają. Jest po prostu spokojnie. Można się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać sił przed zimą.

Jedna myśl na temat “6 powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację jesienią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *